Początek roku, to dobry czas na uporządkowanie i podsumowanie pewnych spraw 🙂

Grupa na Facebooku

Stworzyłam na Facebooku grupę działającą przy stronie Dzicy Zapylacze. Nie jestem mistrzem serwisów społecznościowych i nie poruszam się w nich płynnie, dlatego też nie będę tej grupy jakoś specjalnie prowadzić. Pomyślałam o niej raczej jako o formie kontaktu między sympatykami strony dzicyzapylacze.pl. Wielu z Szanownych Czytelników znam i wiem, że tworzycie wspaniałe rzeczy dla pszczół w swoich ogrodach, może chcecie się podzielić swoimi pomysłami. A jeśli uważacie, że czegoś brakuje na stronie i powinno się na niej znaleźć, dajcie znać. Wasze rady są cenne.

Czasami trudno zdobyć nasiona jakiejś rośliny, a zdarza się, że u kogoś innego rośnie ona pospolicie za płotem, albo nazbierał jesienią cały fartuszek potrzebnych nam nasion. Grupa ta mogłaby być również platformą ułatwiającą poszukiwanie roślin dla pszczół do naszych ogrodów.

Wsparcie

Dziękuję serdecznie tym, którzy wrzucili coś do kapelusza w zeszłym roku. To niezwykle miłe, gdy doceniana jest praca i zaangażowanie. Z kapeluszowego wsparcia kupiłam nasiona dla pszczół. Gdy w zakupionej torebce było więcej niż mi potrzeba, dzieliłam się z innymi osobami, które zajmują się dzikimi pszczołami, a także często obdarowują nieodpłatnie swoimi nasionami innych ludzi. Obserwacje na zakupionych dzięki Wam roślinach opublikowane zostaną na łamach Dzikich Zapylaczy. Z każdym dniem baza fotograficzna na serwerze rośnie i pewnie niedługo trzeba będzie ją zwiększyć, i na to też wykorzystam otrzymane od Was wsparcie. Wielkie dzięki!

Nie mam pomysłu, w jaki sposób zrobić dział wsparcie, by był on przejrzysty i by wiadomo było, jakie wsparcie otrzymuje strona. Jeżeli znacie jakieś proste serwisy obsługujące finansowanie społecznościowe dla osób prywatnych, to proszę, dajcie mi znać.

Jestem miłośniczką żądłówek i założycielką strony dzicyzapylacze.pl. Moim marzeniem jest stworzenie bazy wiedzy o dzikich zapylaczach i opisanie wszystkich gatunków dzikich pszczół Polski. Opowiadając o żądłówkach korzystam ze wsparcia Darka Ogrodnika, który podziela fascynację tymi owadami, identyfikuje je z moich zdjęć i dzieli się swoją wiedzą.

Napisz komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.