Wpis ma charakter informacyjny. Przebudowałam dział Gatunki dzikich pszczół w Polsce. Wcześniej podzielony był on na rodziny i miał dość skromny wygląd. Teraz zdecydowałam się na prezentację gatunków według rodzajów.

Ponieważ strona nie ma charakteru naukowego, i jest głównie wyrazem radości jaką prowadząca ten blog czerpie z obserwowania pszczół, zależało mi na takim zestawieniu, by jak najlepiej prezentowana była różnorodność polskich gatunków. Mam nadzieję, że moich Drogich Czytelników również poruszy piękno i bogactwo wyglądu dzikich pszczół w takim układzie.

Drugim powodem takiego zestawienia jest to, że wielu gatunków nie mam oznaczonych. Posiadam zdjęcia koczownic (Nomada) w różnych wariantach kolorystycznych, a także innych gatunków, które nie poddają się identyfikacji ze zdjęć. Przy podziale na rodzaje będę mogła zamieścić nieoznaczone zdjęcia, co również pomoże mi w ukazaniu bogactwa gatunkowego dzikich pszczół, a fotografie nie będą leżeć zapomniane „w szufladzie”.

Trzeci powód jest dość egoistyczny. Mam nadzieję, że zamieszczając zdjęcia niezidentyfikowanych pszczół, ktoś, kiedyś wejdzie na moją stronę i napisze w komentarzu: „Kaśka, wiem, jaki gatunek spotkałaś!” i pomoże mi w identyfikacji nieznanej pszczoły 😀

Rodzaje będą sukcesywnie uzupełniane, ale nie będę już o tym informować w osobnych wpisach, by nie zaśmiecać skrzynek pocztowych subskrybentów bloga.
Miłego dnia!

Miłośniczka żądłówek i założycielka strony dzicyzapylacze.pl. Jej marzeniem jest stworzenie bazy wiedzy o dzikich zapylaczach i opisanie wszystkich gatunków dzikich pszczół Polski. Na stronie opracowuje jej główne elementy, opisuje pszczoły samotne oraz inne żądłówki. Szczególnie zajmuje ją sposób gniazdowania oraz metody ochrony siedlisk. Artykuły opublikowane przez autorkę

Napisz komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.