Ostatnio dużo się dzieje na Dzikich zapylaczach. Zmieniłam całkowicie wygląd strony i podreperowałam jej funkcjonalność. Do nowości dołączył ostatnio dział Katalog roślin dla pszczół, który redagowany jest w całości przez Asię (Tulkandra) z Kanału YT Dzikie Pszczoły i będzie pewnego rodzaju katalogiem roślin dla pszczół.

Długo rozważałam nad kształtem i charakterem działu roślinnego. Początkowo planowałam skupić się tam jedynie na najważniejszych roślinach rodzimych, których jestem zwolenniczką. Ostatecznie zdecydowałam jednak, że będzie to również baza ozdobnych roślin, które stanowią pożytek dla pszczół. Mamy zebranych sporo informacji dotyczących gatunków pszczół oblatujących różne rośliny: zarówno ozdobne, jak i rodzime, i myślę, że jest to rzecz warta odnotowania.

Ponieważ dostaję często pytania, jakie rośliny są korzystne dla dzikich zapylaczy, spieszę poinformować, że powstanie osobny artykuł na ten temat. Natomiast w tworzonym przez Tulkandrę dziale roślinnym w przyszłości zaznaczone będą rośliny najcenniejsze dla pszczół, które warto mieć w swoim ogrodzie. Stworzymy tam też kalendarz kwitnienia i in.

Myślę, że Asia jest odpowiednią osobą do prowadzenia tego działu. Razem ze swoim Tatą od kilku lat obserwują pszczoły i odwiedzane przez nie kwiaty. Efektem ich pracy jest ponad 150 filmów o roślinach dla pszczół. Bardzo się cieszę, że będzie wspierać Dzikich Zapylaczy i wierzę, że jej dział, który aktualnie raczkuje, jest początkiem czegoś wielkiego.

Dziękuję i witaj w zespole 🙂

Jestem miłośniczką żądłówek i założycielką strony dzicyzapylacze.pl. Oprócz publikowania artykułów o dzikich pszczołach i innych żądłówkach, na stronie opracowuję jej główne elementy. Szczególnie zajmuje mnie sposób gniazdowania oraz metody ochrony siedlisk żądłówek. [Opublikowane artykuły]

1 Komentarz

  1. Super strona :). Nie wiedziałam wcześniej, że lejki w piasku naokoło mojego domu to mrówkolwy!

Napisz komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.