Rozpoznawanie pszczół w domku dla owadów to duża przyjemność. Gdy posiada się tę umiejętność, pszczoła przestaje być anonimowa, co pozwala na poszerzanie informacji o gatunku. Dlatego postanowiliśmy stworzyć dział ułatwiający ich odróżnianie. Zagrzebałam się w kluczu, pozbierałam wskazówki, które dawał mi Darek, i wspólnie przygotowaliśmy przewodnik do oznaczania pszczół w domku dla owadów.

Przewodnik znajduje w górnym menu w dziale:
DOMEK DLA OWADÓW > Rozpoznawanie pszczół w domku dla owadów

Jeżeli przewodnik spotka się z zainteresowaniem, być może będziemy ten temat rozwijać. Na razie skupiliśmy się na najczęściej występujących pszczołach w domku dla owadów.

Parę dodatkowych informacji przy okazji

Pszczoły gniazdujące w domku, wymieniane w artykule, będą miały w przyszłości swoje szersze opisy i zamieszczę więcej zdjęć, które z pewnością ułatwią opatrzenie się z wyglądem gatunku. Jednak opracowanie materiałów i zdjęć trochę potrwa.

Podjęłam też decyzję, że będzie to nietypowy blog, ponieważ będę edytować na nim stare wpisy. Uznałam, że nie ma sensu dublować artykułów i dodaję zdjęcia, czy nowe informacje, do już opublikowanych na blogu. Wszystko wtedy jest w jednym miejscu. Tak uzupełniłam ostatnio, m.in. miesierkę niedopaskę (Megachile versicolor) czy rożycę błękitnawą (Ceratina cyanea).

Miłośniczka żądłówek i założycielka strony dzicyzapylacze.pl. Jej marzeniem jest stworzenie bazy wiedzy o dzikich zapylaczach i opisanie wszystkich gatunków dzikich pszczół Polski. Na stronie opracowuje jej główne elementy, opisuje pszczoły samotne oraz inne żądłówki. Szczególnie zajmuje ją sposób gniazdowania oraz metody ochrony siedlisk. Artykuły opublikowane przez autorkę

Napisz komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.