Rozpoznawanie pszczół w domku dla owadów to duża przyjemność. Gdy posiada się tę umiejętność, pszczoła przestaje być anonimowa, co pozwala na poszerzanie informacji o gatunku. Dlatego postanowiliśmy stworzyć dział ułatwiający ich odróżnianie. Zagrzebałam się w kluczu, pozbierałam wskazówki, które dawał mi Darek, i wspólnie przygotowaliśmy przewodnik do oznaczania pszczół w domku dla owadów.

Przewodnik znajduje w górnym menu w dziale:
DOMEK DLA OWADÓW > Rozpoznawanie pszczół w domku dla owadów

Jeżeli przewodnik spotka się z zainteresowaniem, być może będziemy ten temat rozwijać. Na razie skupiliśmy się na najczęściej występujących pszczołach w domku dla owadów.

Parę dodatkowych informacji przy okazji

Pszczoły gniazdujące w domku, wymieniane w artykule, będą miały w przyszłości swoje szersze opisy i zamieszczę więcej zdjęć, które z pewnością ułatwią opatrzenie się z wyglądem gatunku. Jednak opracowanie materiałów i zdjęć trochę potrwa.

Podjęłam też decyzję, że będzie to nietypowy blog, ponieważ będę edytować na nim stare wpisy. Uznałam, że nie ma sensu dublować artykułów i dodaję zdjęcia, czy nowe informacje, do już opublikowanych na blogu. Wszystko wtedy jest w jednym miejscu. Tak uzupełniłam ostatnio, m.in. miesierkę niedopaskę (Megachile versicolor) czy rożycę błękitnawą (Ceratina cyanea).

Jestem miłośniczką żądłówek i założycielką strony dzicyzapylacze.pl. Oprócz publikowania artykułów o dzikich pszczołach i innych żądłówkach, na stronie opracowuję jej główne elementy. Szczególnie zajmuje mnie sposób gniazdowania oraz metody ochrony siedlisk żądłówek. [Opublikowane artykuły]

Napisz komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.